Krótkowzroczność, to w ostatnich latach najczęściej diagnozowana wada wzroku u dzieci. Może mieć ona podłoże genetyczne (rodzice z myopią) lub wynikać z czynników środowiskowych (styl życia). Problem z nieostrym widzeniem z daleka pojawia się nawet u dzieci 6-8 lat.
Coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju alergie, w tym również na alergie skórne. W przypadku osób noszących okulary, wybór odpowiedniej oprawy może być kluczowy dla komfortu noszenia oraz uniknięcia reakcji alergicznych. Wśród dostępnych materiałów, z których wykonuje się oprawy okularów, jednym z najbardziej polecanych dla alergików jest tytan.
Bezpieczeństwo oraz komfort jazdy są priorytetami każdego kierowcy. Warto zatem zainwestować w odpowiednie okulary przeciwsłoneczne, które zapewnią komfortowe warunki oraz odpowiednią ochronę wzroku. Odpowiedni dobór okularów dla kierowców ma kluczowe znaczenie, zwłaszcza podczas długotrwałej ekspozycji na słońce czy jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych.
Kiedy chodzi o zakup odpowiednich szkieł oraz okularów, wybór odpowiedniego optyka jest kluczowy. Wysoko wykwalifikowany i doświadczony optyk może zagwarantować odpowiednią opiekę. Jednak jak stwierdzić, czy dany salon optyczny jest profesjonalny? Oto kilka cech i wskazówek, które pomogą Ci dokonać wyboru.
Starczowzroczność, która pojawia się najczęściej po 40 roku życia, znacząco pogarsza jakość widzenia. Wówczas pacjenci widzą źle zarówno z bliska, jak i z daleka. To dość skomplikowana wada, która wymaga specjalnego podejścia. W leczeniu stosuje się tzw. szkła progresywne, występujące w kilku rodzajach.
Korzystanie z soczewek kontaktowych jest bardzo wygodne. Tak naprawdę pozwala na to, by chociaż na chwilę zapomnieć o posiadanej wadzie wzroku, gwarantując przy tym pełen komfort podczas wykonywania rozmaitych czynności. Szczególnie osoby aktywne fizycznie chętnie sięgają po ulubione produkty tego typu, choć są one świetnym wyborem w przypadku wielu osób. Czy jednak każdy może z nich korzystać? Sprawdź, jakie są przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych.
Choć ich zawody są w dużej mierze do siebie podobne, to pełnią oni inne profesje, których nie należy ze sobą mylić. Okulista i optometrysta – do kogo pójść na badanie, chcąc zbadać swój wzrok? Czym zajmują się w swojej pracy i dlaczego są ze sobą utożsamiani? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań znajdziesz w dalszej części przygotowanego przez nas wpisu.
Okulary pryzmatyczne, a dokładniej pryzmatyczne soczewki okularowe, przeznaczone są do korekcji wad wzroku, w tym zeza, zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Stosowane są wtedy, gdy u pacjenta zdiagnozowano wyraźne zaburzenie w widzeniu obuocznym. W dalszej części naszego wpisu dowiesz się, jaka jest specyfika okularów pryzmatycznych i jakie są wskazania do ich noszenia.
Długotrwała praca przed komputerem prowadzi do znacznego nadwyrężenia wzroku. Przede wszystkim wzrok jest wówczas skoncentrowany na jednym obiekcie znajdującym się blisko, a nie w oddali. Dodatkowo częstotliwość mrugania jest znacznie obniżona, co utrudnia prawidłowe nawilżenie spojówki i rogówki. Wszystko to wpływa na osłabienie mięśni oka i jego zdolności akomodacyjnych.
Prowadzenie auta nieodłącznie wiąże się z koniecznością bacznej obserwacji drogi i jej bezpośredniego otoczenia. Dobry wzrok jest podstawowym warunkiem zapewniającym bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów, ponieważ wczesne dostrzeżenie zagrożenia daje czas potrzebny na wykonanie niezbędnego manewru – ominięcie przeszkody czy rozpoczęcie hamowania.
Kilka lat temu okulary „zerówki” stały się niezwykle popularne. Należy jednak wspomnieć, że decydując się na taki zakup, warto się zastanowić nad tym, czy nie sięgnąć po produkt z antyrefleksem. Powinny to przemyśleć przede wszystkim osoby, które pracują przy komputerze przez wiele godzin. Właśnie dlatego w dzisiejszym wpisie omówimy, czym właściwie jest antyrefleks, w który mogą być wyposażone nie tylko „zerówki”, ale również okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne i podpowiemy, kto powinien się zainteresować takimi okularami.
Podczas wyboru okularów należy kierować się przede wszystkim tym, aby były odpowiednie dla konkretnej wady wzroku. Warto jednak podkreślić, że jest to również element stylizacji, dlatego wielu osobom zależy też na tym, aby dobrze w nich wyglądać. Właśnie dlatego dobór oprawek bywa sporym wyzwaniem. Kupując je, dobrze wziąć pod uwagę nie tylko własne preferencje, ale także zwrócić uwagę na to, jakie oprawki pasują do jakiego kształtu twarzy. W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak to zrobić.
Jeśli podczas wizyty u okulisty lekarz postawi diagnozę dotyczącą wady wzroku, najczęściej konieczne jest udanie się do salonu optycznego celem zakupu okularów korekcyjnych. Takie rozwiązanie dla wielu osób nie jest jednak wygodne z uwagi na rodzaj wykonywanej pracy. Niektórzy również uważają, że w okularach nie jest im do twarzy. W takich sytuacjach warto zastanowić się nad zakupem soczewek kontaktowych. Jednak z uwagi na coraz szerszą ofertę zakładów optycznych ich wybór nie jest łatwy. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu?
Zwykłe okulary korekcyjne bardzo często nie nadają się do uprawiania sportu. W trakcie joggingu zsuwają się z nosa, a także odkształcają pod wpływem potu i wyższej temperatury ciała. Dlatego do biegania oraz do aktywności fizycznej polecamy specjalne okulary korekcyjne, których oprawki są bardziej zabudowane i które ściśle przylegają do twarzy, jednocześnie nie powodując uczucia dyskomfortu. Sprawdź, czym jeszcze charakteryzują się oferowane przez nas okulary korekcyjne do biegania.
Są niewidoczne dla innych, ale nam zapewniają ostrość widzenia. Pozwalają na nieskrępowaną wygodę i uprawianie nawet bardzo ekstremalnych sportów. Ratują nas przed zaparowanymi lub zamazanymi szkłami. Mowa oczywiście o soczewkach kontaktowych. Ich noszenie to mnóstwo zalet, ale ponieważ mają kontakt z tak wrażliwym narządem, jakim są nasze oczy, to koniecznie należy przestrzegać kilku zasad podczas ich stosowania.
Istnieje wiele metod leczenia wad wzroku, od korekcji laserowej po stosowanie soczewek kontaktowych, jednak nadal niezmiennie od wielu lat najczęściej stosowanym sposobem na problemy z oczami są okulary.
Odpowiedź na to pytanie jest mniej skomplikowana, niż może wydawać się na pierwszy rzut oka. Jeśli nie masz pewności, czym zajmuje się optyk, a czym optometrysta, to w naszym dzisiejszym wpisie znajdziesz wyjaśnienie.
Z roku na rok coraz większa liczba osób nosi okulary korekcyjne. Dużą popularnością odznaczają się soczewki okularowe wysokoindeksowe.
Wiele wykonywanych współcześnie zawodów wiąże się z pracą, która wymaga patrzenia w ekran komputera przez minimum 8 godzin dziennie.
Praktyczne zastosowanie popularnych "zerówek" nie tylko jako modowy dodatek
Z odpowiednią ochroną nie musicie bać się Słońca. Z naszą małą pomocą możecie cieszyć się nim i korzystać ze słonecznych chwil do woli :)
Prześwietliliśmy najpopularniejsze okulary dziecięce. Opowiadamy o tym jakie udogodnienia dla dzieci proponują nam producenci oraz na co należy zwracać uwagę przy zakupie okularów dla naszych pociech.
Okulary stanowią barierę dla uprawiania sportu dla Ciebie albo dla Twoich dzieci? Nigdy więcej!
Dzięki superwytrzymałym materiałom i opatentowanej konstrukcji Twoje okulary wytrzymają każde starcie.
Kiedy sztab profesjonalistów chce spełnić oczekiwania bandy nieokiełznanych sportowców ekstremalnych – musi z tego powstać coś dobrego. Połączenie pasji i rozwiązań technologicznych, by wyciągnąć z naszych oczu maximum.
40 lat minęło... Przewodnik po okularach progresywnych.
Konsekwencją złego ustawienia oczu jest pojawienie się niedowidzenia u dziecka